W dniu 22 października 2022 roku, w sali reprezentacyjnej Domu Żołnierza w Poznaniu udekorowanej sztandarami Oddziałów PTTK województwa wielkopolskiego odbyło się Zgromadzenie Przedstawicieli Oddziałów PTTK – Regionalna Konferencja Oddziałów PTTK województwa wielkopolskiego.
W Konferencji wzięło udział 53 delegatów wybranych podczas Zjazdów Sprawozdawczo- Wyborczych w 27 Oddziałach zrzeszonych w Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTK.
W Regionalnej Konferencji uczestniczyli przedstawiciele Naczelnych Władz PTTK w osobach kol. Paweł Mordal z Zarządu Głównego PTTK, z GKR PTTK – kol. Elżbieta Moszczyńska, Krystian Grajczak, Dariusz Grajkowski i Andrzej Kudlaszyk oraz z GSK PTTK – kol. Jolanta Szulc i Mateusz Przyjazny.
Sprawozdanie z działalności WKO PTTK za lata 2017 – 2021 w imieniu ustępującego Zarządu przedstawił prezes kol. Andrzej Kudlaszyk. W imieniu Komisji Rewizyjnej sprawozdanie z prac w upływającej kadencji przedstawił kol. Piotr Alankiewicz. Komisja Rewizyjna WKO PTTK zawnioskowała o udzielenie absolutorium poszczególnym członkom Zarządu WKO PTTK, co zostało przegłosowane przez delegatów.
W ramach podziękowań za społeczną pracę we władzach Korporacji w kadencji 2017-2021 prezes kol. Andrzej Kudlaszyk wręczył pamiątkowe statuetki członkom ustępujących władz Korporacji a przewodniczący Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK kol. Marcin Czerwiński wręczył 4 wielkopolskim działaczom turystyki pieszej, jubileuszowe „Medale 70 lecia Komisji Turystyki Pieszej PTTK”.
Delegaci Regionalnej Konferencji Oddziałów PTTK województwa wielkopolskiego dokonali wyboru nowych władz Korporacji oraz delegatów na XX Walny Zjazd PTTK. Zarząd i Komisja Rewizyjna WKO PTTK ukonstytuowały się następująco:
Zarząd w 7-osobowym składzie:
– Kudlaszyk Andrzej – prezes
– Jacek Eugeniusz – wiceprezes
– Mordal Paweł – wiceprezes
– Generalczyk Bogusława – sekretarz
– Dehr-Jaskólska Renata – skarbnik
– Grajczak Krystian – członek
– Hepner Wojciech – członek
Komisja Rewizyjna w 5-osobowym składzie:
– Alankiewicz Piotr – prezes
– Horst Elżbieta – wiceprezes
– Bosacka Ewa – sekretarz
– Ostrowicz Józef – członek
– Szymczak Wacław – członek
Ponadto mandatariusze Konferencji wybrali 10 delegatów na XX Walny Zjazd PTTK, którymi zostali (w kolejności otrzymanych głosów): A. Kudlaszyk, M. Czerwiński, P. Mordal, M. Przyjazny, E. Jacek, P. Alankiewicz, E. Bosacka, K. Grajczak, D. Grajkowski, P. Sroka.
Jednocześnie uczestnicy Konferencji w trakcie dyskusji zgłosili do Komisji Uchwał i Wniosków opinie do „Zagadnień do dyskusji przed XX Walnym Zjazdem PTTK” przesłanych przez ZG PTTK oraz uwagi i wnioski organizacyjno-programowe do nowych władz WKO PTTK. Delegat z Oddziału Poznańskiego PTTK przedstawił wniosek by Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTK nadać imię Mariana Chudego – założyciela korporacji, znanego w kraju działacza i popularyzatora idei turystyki i krajoznawstwa PTTK. Podczas obrad, przyjęty został jednogłośnie również nowy Statut PTTK.

Przygotował: PA

Relacja fotograficzna w Galerii