Zmarł Kol. Mieczysław Silny

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 11 lipca 2021 roku zakończył swoją ziemską wędrówkę wspaniały turysta, nasz znakomity kolega i przyjaciel,
wieloletni Prezes Zarządu Oddziału PTTK „Rataje” przy Spółdzielni Mieszkaniowej ‘Osiedle Młodych’ w Poznaniu

Ś † P

Mieczysław Silny

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się we wtorek 20 lipca 2021r. o godz.11:00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP /Osiedle Bohaterów II Wojny Światowej 88/ w Poznaniu, pogrzeb w tym samym dniu o godz.13:00 na cmentarzu Junikowskim.
 Mieczysław Silny urodził się 17.07.1938r w Wolsztynie. Średnie wykształcenie uzyskał po ukończeniu gimnazjum im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Odbył studia na Akademii Rolniczej w Poznaniu na Wydziale Technologii Drewna uzyskując tytuł magistra inżyniera. Był długoletnim pracownikiem Instytutu Technologii Drewna.
 Do PTTK wstąpił jako uczeń gimnazjum 1.VII.1955 roku. Był prezesem Koła PTTK na Akademii Rolniczej a następnie działał w składzie Oddziału Międzyuczelnianego PTTK. Od roku 1972 był członkiem Oddziału PTTK Nowe Miasto. Współzałożyciel Oddziału PTTK Poznań – Rataje, który powstał 10.04.1976 roku. Był członkiem władz Oddziału m.in. wiceprezesem. Od roku 1998 przyjął funkcję prezesa Zarządu Oddziału PTTK „Rataje” i funkcję tę pełnił do końca swoich dni.
 Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami poświęcił się upowszechnianiu turystyki górskiej i w latach 1962 – 1991 był członkiem Okręgowej Komisji Turystyki Górskiej przy ZO PTTK a w latach 1985 – 1991 pracował w składzie Zarządu Wojewódzkiego PTTK w Poznaniu. W kadrze PTTK posiadał uprawnienia Przewodnika miejskiego i terenowego ponadto był Przodownikiem Turystyki Górskiej nr.1543 oraz Przodownikiem Turystyki Pieszej nr. 147 a także Przodownikiem Turystyki Kajakowej nr.399.
 Współorganizował i prowadził liczne oddziałowe zloty, rajdy jak: zimowe rajdy „Dokarmiamy Zwierzęta”, Rajdy Wiosenne, Rajdy wszystkich mieszkańców Osiedli Ratajskich „RAJMOS”,  rajdy seniorów „SEMOS” i wiele pomniejszych, doraźnie organizowanych imprez, spływów i wycieczek krajoznawczych. Równocześnie był zaangażowany w organizację wycieczek zagranicznych o charakterze poznawczym: do Turcji, Francji, Grecji, Hiszpanii, Włoch i Norwegii. Uczestniczył w licznych wyprawach trampingowych: do Egiptu, Indii, Tajlandii, Singapuru i Malezji.
 Mieczysław Silny za pracę zawodową i społeczną otrzymał m.in.: Srebrny Krzyż Zasługi, Złotą Honorową Odznakę PTTK, Złotą Odznakę „Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży”, Honorową Odznaką Miasta Poznania, Odznaką Honorową „Za Zasługi w Rozwoju Województwa Poznańskiego”, Honorowy Dysk WKKFiT, Odznaką „Zasłużony Działacz Turystyki”, Odznaką 25 i 50 lat w PTTK.

Cześć Jego pamięci !

Zarząd Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTK